04.05.2011 Minik Eller’den sevindirici haberler…

Anasayfa://04.05.2011 Minik Eller’den sevindirici haberler…

04.05.2011 Minik Eller’den sevindirici haberler…

Ataşehir Mustafa Zeki Demir İlköğretim Okulu ve ÇEKÜD işbirliğinde uygulanmaya başlanan “Minik Ellerden Büyük İşler: Tohumdan Fidana” adlı proje, ilk sonuçlarını vermeye başladı.

Okulda eğitim gören 180 civarında beşinci sınıf öğrencisinin uyguladığı projede, çimlendirme çalışmaları tamamlanan fıstık çamı tohumları fidana durdu.Okul Müdürü Ünal Yılmaz, yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi:

“Projemizin ilk aşaması olan çimlendirme çalışmalarını tamamladık. Öğrencilerimize dağıtılan tohumlar, büyük oranda çimlenerek toprak yüzeyine çıktı. Yerel basınımız ve internet sitelerimizin de katkılarıyla, projemiz bulunduğumuz bölgede büyük ilgi kaynağı oldu. Projemizi uygulamak isteyen okullarımıza gönüllü danışmanlık yapmaya hazırız. Diğer taraftan, proje sonunda elde edeceğimiz fidanları ilçemizdeki okullarımızın bahçelerine dikerek orman ve ağaç sevgisinin yaygınlaştırılmasına çalışacağız.”

Temsili fidan dikimi yapıldı…

Temsili dikimler, okulun daha önceden kardeş okul olarak ilan ettiği Ataşehir Akşemsettin Anaokulu bahçesinde adeta şenlik havasında gerçekleşti.

Okulun Rehber Öğretmeni ve proje geliştirme ekibi üyesi Fuat Uğur, yaptığı değerlendirmede; “Asıl dikimlerimizi sonbahar aylarında yapmayı planlıyoruz. Öğrencilerimizin yetiştirdikleri fidanlar, sonbaharda proje ortağımız olan ÇEKÜD uzmanları tarafından incelenecek. Yeterli şartları taşıdıkları tespit edilirse, sonbaharda dikim yapacağız. Aksi takdirde fidanlarımız ilkbahar aylarına kadar öğrencilerimizin gözetiminde kalmaya devam edecek” dedi.

Projenin tanıtımı için kitapçık ve video hazırlandı…

“Tohumdan Fidana” projesinin tanıtımı için, proje ekibi tarafından tanıtım kitapçığı ve tanıtım cd’si hazırlandı. Videonun seslendirmesini, yabancı filmlere ve ulusal kanallardaki birçok diziye yaptığı seslendirmelerle kamuoyunun yakından tanıdığı dublaj sanatçısı Emrullah Uzun yaptı. Uzun, yaptığı kısa açıklamada şunları kaydetti:

“Bugüne kadar birçok tanıtım filmi seslendirdim. Ama böyle bir çalışmayı seslendirmek benim için çok anlamlı. Projenin koordinatörü Ali Kocadayı’dan böyle bir teklif aldığımda hiç tereddüt etmeden kabul ettim. Bu projede yer almak, sesimle destek olmak, benim için mutluluk verici ve gurur kaynağı oldu.”

Proje, Ataşehir birincisi seçildi…

Öte yandan proje, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Eğitimde İyi Örnekler” organizasyonu çerçevesinde, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderildi. İlçe Milli Eğitim Seçici Kurulu, Ataşehir’deki ilk ve orta dereceli okullardan gelen 115 proje arasından “Tohumdan Fidana” projesini birinci seçerek, değerlendirilmek üzere İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gönderdi.

2014-02-10T17:00:50+00:00Şubat 10th, 2014|Basında ÇEKÜD|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar