02.06.2011 Antakya Belediye Başkanı Savaş: “Çocuklarda Çevre Bilincinin Oluşması Çok Önemli”

Anasayfa://02.06.2011 Antakya Belediye Başkanı Savaş: “Çocuklarda Çevre Bilincinin Oluşması Çok Önemli”

02.06.2011 Antakya Belediye Başkanı Savaş: “Çocuklarda Çevre Bilincinin Oluşması Çok Önemli”

(ÇEKÜD) ile Kaşifan Gençlik  Spor  ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle düzenlenen “Çevre Sizsiniz” konulu çevre yarışması  ödülleri  sahiplerini buldu.

(ÇEKÜD)ile Kaşifan Gençlik  Spor  ve İzcilik Kulübü işbirliğiyle düzenlenen “Çevre Sizsiniz” konulu çevre yarışması  ödülleri  sahiplerini buldu.  Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Yusuf Binkaya Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, kentte çevre bilincinin oluşması için bir çok faaliyet gerçekleştirdiklerini, bunun yanında böyle bir projeyle  çocuklarda  çevre bilincinin oluşturulmaya çalışılmasının önemli olduğunu ifade etti.

Bütün toplumun çevreye karşı hassasiyet kazanması için daha çok  çalışmak  gerektiğini belirten Savaş, temiz  bir Antakya için sivil toplum kuruluşları ve belediyenin işbirliği içinde etkili projeler yapmasının etkili olacağını kaydetti.  ÇEKÜD Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özhölçek ise “Sen Yoksan Kimse Yok” sloganıyla yola çıkarak bir çok ilde 100 bine aşkın fidan diktiklerini,  “Tohumdan fidan” kampanyası ile de ilköğretim öğrencilerine yönelik  ağaç  dikme etkinlikleri düzenlediklerini belirtti.  Bu yıl 4. sü düzenlen Çevre sizsiniz” resim, fotoğraf ve proje yarışmasıyla da gençler arasında çevre bilincinin yerleşmesini amaçladıklarını belirten Özhölçek, çevre deyince sorun değil 6, 5 milyar insanın ortak yaşam  alanı olarak algılanılmasını istediklerini kaydetti.  Yarışmaya dereceye giren birinciler dizüstü  bilgisayar , ikincilere bisiklet, üçüncülere de fotoğraf makinası verildi. Ayrıca yarışmaya eser yollayan öğrencilere de madalya verildi.

Etkinliğe Çevre ve Orman İl Müdürü İbrahim Yüzer, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Güven, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Halil Şanlı,  Şube  Müdürü İsmail Alıcı, Saadet Partisi Milletvekili aday Necmettin Çalışkan Kaşifan Gençlik Kulübü Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Kürtül, ÇEKÜD il Danışmanı İsmet Gümüş, bir çok davetli öğrenci ve öğretmen katıldı.  Yarışmada dereceye giren öğrenciler şöyle:  Liselerarası resim dalında birinciliği Ahmet Mansuroğlu, elde ederken, ikinciliği Cansu  Sahillioğlu , üçüncülüğü ise Sevgi Kayım kazandı.  İlköğretim Okulları arası resim dalında, birinciliği Mine Kaya, ikinciliği ise Ceyda Ayyıldız kzanırken, üçüncülüğü Ayşenur  Temizkan  elde etti.  Liselararası fotoğraf dalında birinciliği Gamze Gökaslan, ikinciliği Burak Aldatmaz elde ederken, üçüncülüğü Furkan Varışlı kazandı.  Etkinliğe katkı sağlayanlara plaket verildi.

http://www.haberler.com/antakya-belediye-baskani-savas-cocuklarda-cevre-2770051-haberi/

http://m.samanyoluhaber.com/showpage.aspx?id=569770

http://www.ozyurtgazetesi.com/haberler.asp

http://www.antakya.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4288:-toplum-cevre-temizliine-hassasiyet-goestermiyor&catid=39:gundem

http://www.hatayhaber.com/haber_detayi.asp?id=4270

http://www.sondakika.com/haber-antakya-belediye-baskani-savas-cocuklarda-cevre-2770051/

http://www.haber3.com/antakya-belediye-baskani-savas–cocuklarda-cevre-bilincinin-olusmasi-cok-onemli-876023h.htm

2014-02-10T17:42:57+00:00Şubat 10th, 2014|Basında ÇEKÜD|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar