01.06.2011 Resimleriyle Çevreye Sahip Çıktılar

Anasayfa://01.06.2011 Resimleriyle Çevreye Sahip Çıktılar

01.06.2011 Resimleriyle Çevreye Sahip Çıktılar

İhsan Çevre ve Gelişim Derneği ile Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKÜD) işbirliğinde organize edilen; ‘Çevre Sizsiniz’ konulu resim ve proje yarışması sonuçlandı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere dizüstü bilgisayar, bisiklet ve fotoğraf makinesi hediye edildi.

Türkiye genelinde olduğu gibi Adana’da gerçekleştirilen yarışmaya toplam 118 ilk ve ortaöğretim kurumu katılım gösterdi. Resim ve proje alanında gerçekleştirilen yarışmanın proje ayağına çok fazla ilgi gösterilmezken, en fazla katılımsa resim dalında oldu. İlköğretim 3.-4. ve 5. sınıf, ilköğretim 6.-7. ve 8. sınıf ile ortaöğretim 9.-10.-11. ve 12. sınıf öğrencileri olmak üzere toplam 3 kategoride düzenlenen yarışmada dereceye girenlere ödülleri de Seyhan Kültür Merkezi’nde yapılan törenle verildi. Buradaki etkinliğe; Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, Seyhan Belediye Başkan Yardımcısı Ferudun Sarı, Adana Orman Bölge Müdür Yardımcısı Yaşar Yaman Sağlam, İhsan Çevre ve Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Salih Buyuran ve çok sayıda davetli katıldı.

Dünya ölçeğinde yaklaşık 6.5 milyar insanın yaşam alanı olduğu için çevreyi önemsediklerini kaydeden İhsan Çevre ve Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Doğan, insanların daha sağlıklı ve daha mutlu bir yaşam sürmesi, çevre duyarlılığı ile mümkün olabileceğini savundu. Çocuklara sağlıklı yaşam için temiz ve güzel bir çevrenin olması gerektiğinin kavratılması, bunun için de ilk olarak düşüncelerden başlanması gerektiğini vurgulayan Doğan, “Kişisel duygu, düşünce ve eylemlerimizdeki yanlışlıkların düzelmesi oranında çevre sorunlarının da azalacağını düşünüyoruz. Hobilerimizin, eğlence, dinlenme ve beslenme alışkanlıklarımızın planlama, şehirleşme ve çağdaşlık anlayışımızın yeniden sorgulanması gerektiği düşüncesini taşıyoruz” dedi.

ÇEKÜD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Abdullah Özhölçek ise, çevrenin önemine dikkat çekerek, çevrenin korunması ve bu konuda toplumda bir bilinç oluşturulması gerektiğini kaydetti. Konuşmaların ödül törenine geçilirken, dereceye giren öğrencilere dizüstü bilgisayar, bisiklet ve fotoğraf makinesi hediye edildi. Törende ayrıca yarışmaya katılan tüm öğrencilere de ‘Katılım Belgesi’ takdim edildi. Burada etkinlik, yarışmaya katılan öğrencilerin eserlerinden oluşan serginin açılışıyla son buldu.

http://www.haberfx.net/yazdir-1-396151/

http://www.adanahaber.gen.tr/haber/1429/17/ihsan-cevre-ve-cekud-isbirliginde-organize-edilen-cevre-sizsiniz-konulu-resim-ve-proje-yarismasi-sonuclandi

http://www.lpghaber.com/Resimleriyle-Cevreye-Sahip-Ciktilar–haberi-

 

http://www.nethabercilik.com/haber/cevre-sizsiniz-konulu-resim-ve-proje-yarismasi-sonuclari.htm

http://www.adanayorum.com/root.vol?title=cekud-resimleriyle-cevreye-sahip-cikti&exec=page&nid=158897

http://www.haber3.com/resimleriyle-cevreye-sahip-ciktilar-872610h.htm

http://www.nevsehirmedya.com/cevre-sizsiniz-konulu-resim-ve-proje-yarismasi-sonuclari-52070h.htm

http://www.haberciniz.biz/cevre-sizsiniz-konulu-resim-ve-proje-yarismasi-sonuclari-1055255h.htm

http://www.adanahaber.com.tr/haberdetay.asp?haberid=17139

http://www.medya73.com/cevre-sizsiniz-konulu-resim-ve-proje-yarismasi-sonuclari-haberi-645695.html

http://www.haberciniz.biz/cevre-sizsiniz-konulu-resim-ve-proje-yarismasi-sonuclari-1055255h.htm

2014-02-10T17:41:25+00:00Şubat 10th, 2014|Basında ÇEKÜD|Hiç yorum yapılmamış

Yorumlar

avatar